OKULIARE PODĽA TVARU TVÁRE

24. 2. 2017

 

Okuliare podľa tvaru tváre

 

Základom je pri výbere správna veľkosť. Úzka tvár potrebuje užšie okuliare. Guľatá a široká tvár si zase zaslúžia širšie rámy. Ale najdôležitejšie je nájsť vhodný tvar okuliarov podľa tvaru tváre. Ak si nie ste istí, aký tvar tváre máte, postavte sa pred zrkadlo a obkreslite si obrysy tváre rúžom. Sledujte šírku tváre v spánkoch, na lícnych kostiach a na brade. Máte guľatú, hranatú alebo špicatú bradu? Tak ktorý tvar tváre je ten váš?

 

Aký máte tvar tváre?

 

Square - hranatý, triangle - trojuholníkový, round - guľatý, oval – oválny

 

Hranatá tvár

 

Ak máte hranatú tvár s ostrejšími líniami a rovnako širokým čelom, lícnymi kosťami a bradou, pristanú vám oválne okuliare. Zjemníte tak ostrejšie črty hranatých línií a docielite jemnejších proporcií. Najviac vám pristanú pilotky a tiež guľatejšie a retro okuliare.

 

 

Trojuholníková tvár

 

Máte širšie čelo a tvár sa smerom k brade postupne zužuje. Máte teda trojuholníkovú tvár. Vyberajte si skôr guľatejšie rámy. Vyrovnáte tak výraznejší rozdiel medzi šírkou tváre na čele a v úrovni brady. Veľmi vám pristanú pilotky alebo retro aj guľatejšie okuliare.

 

 

Okrúhla tvár

 

U nás asi najbežnejší tvar tváre je okrúhla tvár. Má mäkké oválne rysy, ale guľaté okuliare by príliš zvýrazňovali jeho guľatosť. Vyvážite ju tak, že si vyberte hranaté okuliare.

 

 

Oválna tvár

 

Máte len o trošku širšie lícne kosti a inak sa vaša tvár smerom k čelu a k brade mierne zužuje: Potom máte v podstate ideálny tvar a pristane vám akýkoľvek tvar okuliarových rámov. Asi najlepšie na vás budú vyzerať hranaté okuliare, ale aj jemnejšie a zaguľatené okuliare a samozrejme pilotky Aviator urobia rovnako dobrú službu.

 

 

Rekapitulácia na záver

 

Zistite svoj tvar tváre a snažte sa vyberať okuliare s opačným tvarom, aby ste docielili vyváženosti proporcií. A preto dodržujte nasledujúce pravidlá:

 

1. K oválnemu tvaru tváre sa hodí akýkoľvek tvar okuliarov.

2. Hranatému tvaru tváre pristane najmä guľatý alebo oválny tvar okuliarov a pre guľatý tvar tváre je to presne naopak.

3. Trojuholníkový tvar tváre má najradšej guľatejší tvar okuliarov.

 

V našej online optike sa nemôžete pomýliť. U každého modelu slnečných okuliarov alebo dioptrických okuliarov uvádzame, pre aký typ tváre sa hodia. A ak si stále nie ste istí, nájdete nás v pracovnej dobe tu na chatu alebo kedykoľvek na Facebooku. 
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú cookies. Používaním webu s tým vyjadrujete súhlas. Používanie súborov cookie