NOVINKY: OKULIARE 2016

3. 6. 2016

5 nových trendov: Okuliare 2016

 

Aké okuliare sa budú nosiť? Zistili sme to na veľtrhu okuliarov a okuliarovej optiky Slimo 2015 v Paríži. A pretože okuliare už dávno nie sú len obyčajnou zdravotnou pomôckou alebo ochranou očí a stále viac sa riadia módnymi trendmi, vnímame ich už skôr ako módny doplnok. A tak je dobré vedieť, čo sa nosí. Poďme sa pozrieť, čo nám módny návrhári nachystali na novú sezónu. Výber je naozaj široký. Máme sa na čo tešiť. 

Novinky a trendy 2015/2016 z veletrhu optiky Silmo v Paříži

 

 

Trend 1: Okrúhle, guľaté, okrúhle

 

Nevieme síce, kto s tým začal, ale novým hitom sú okrúhle okuliare. Na veľtrhu Silmo v Paríži sme podobných okuliarov videli stovky a musíme uznať, že vyzerajú naozaj zaujímavo. 

Novinka 2015 - kulaté brýle

Tak ak máte chuť a odvahu, vyskúšajte napríklad tieto ultra-retro okrúhle okuliare Ray Ban LITEFORCE. Nie všetky modely sú tak extrémne guľaté. Napríklad Ray Ban oživil svoje najúspešnejšie kolekcie Aviator a Wayfarer guľatými okuliarmi Erica, ktoré sa nám páčili zo všetkých asi najviac. A s Ray Banom sa teraz na novej módnej vlne kotúľajú aj ďalšie značky ako Emporio Armani, Vogue alebo Horsefeathers.

A ak sa na ne ešte necítite, a váš čas na okrúhle okuliare ešte nenastal, čítajte ďalej a pozrite sa na ďalšie trendy na novú sezónu. 

 

Kulaté brýle Ray Ban LITEFORCE

 

 

Trend 2: Veľké sklá a tenké rámy

Novým trendom sú aj veľké okuliare. Nebojte sa, že by vyzerali masívne. Či už z kovu alebo platu, nosia sa väčšie okuliare než inokedy. Vystrkovali rožky už vlani, ale až tento rok je to po okrúhlych okuliaroch druhý najsilnejší trend. A tento rok budú aj tie veľké okuliare naozaj moc pekné. A nielen pre pánov. Tenké rámy pôsobia jemne a cez veľké sklá je dobre vidieť na oči. Skvele k nim idú očné linky, ktoré sa už vlani s veľkou slávou vrátili. 

Brýle Horsefeathers - velká skla a tenké obruby

 

Trend 3: Dokonalé detaily a vychytávky

Trendom novej sezóny sú netradičné materiály, prepracované detaily a remeselne dokonalé vychytávky. A zďaleka nejde len o módne výstrelky. Je tu návrat ku kvalitnému remeslu. Lacné a odbyté kópie veľkých značiek z trhoviska na jednu sezónu jednoducho nefungujú. Všetci chceme za svoje peniaze kvalitný tovar a nie len starosti s niečím, čo nefunguje tak, ako by malo.

 

 

Ray Ban - detail perfektního zpracování

Čítajte ďalej: Ako spoznať originálne okuliare Ray Ban?

 

 

Trend 4: Nezvyčajné materiály

Svetových návrhárov už asi prestali baviť bežné plastové a kovové okuliare, a tak skúšajú aj iné materiály, ktoré sme zatiaľ na okuliaroch nevideli – priehľadné plasty, guma, dizajn dreva alebo uhlíkové vlákna. Nové ultraľahké plasty a kov vdýchli rámom  ľahkosť a nový život. Inokedy im zase masívnejšie materiály pridali na nápadnosti.

 

RAY BAN RB 8301 004/N8 TECH -CARBON FIBRE

Karbónové slnečné okuliare Ray Ban LX0158301458

 

 

Trend 5: Odvážne farby a výrazné vzory

Výrazné alebo neopozerané farby sú tohtoročným hitom – či už na slnečných alebo na dioptrických rámoch. Rovnako tak sa farby objavili už tento rok v lete predovšetkým na zrkadlových sklách u slnečných okuliarov – energická modrá, zelená alebo dokonca ružová na prvý pohľad vyzerajú nezvyčajne, ale na tvári za slniečka vyzerajú skvele. Napríklad slnečné okuliare Ray Ban ERICA dokonale kombinujú filigránsku jemnosť polopriehľadného materiálu a výraznú farbu zrkadlových skiel. Alebo máte radi kvetinové motívy? Žilkovanie? Alebo snáď tigrí vzor?

Ray Ban Erica - sluneční brýle sbarevnými skly

 

 

Všetko je dovolené a všetko sa dá nosiť. Okuliare sú zase radosť, a tak si ich užívajte rovnako ako my. Z nových trendov 2015/2016 sme nadšení! 

 

 

 

 
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú cookies. Používaním webu s tým vyjadrujete súhlas. Používanie súborov cookie