AKO SPOZNAŤ ORIGINÁLNE OKULIARE RAY BAN?

26. 5. 2016

 

Keď Ray Ban, tak originál. Ako ho poznať? 

 

Zistite ľahko v niekoľkých krokoch, ako spoznať originálne okuliare Ray Ban. Prinášame návod, ako sa nenechať napáliť a neplatiť za falzifikáty.

 

1. krok

Niektoré okuliare Ray Ban sa podľa špecifikácie výrobcu predávajú v originálnej krabičke - nna bočnej strane je umiestnená samolepka s kódom EAN, číslami a čiarovým kódom.

Tieto údaje označujú číslo modelu, veľkosť a farbu a musia sa zhodovať s tými, ktoré sú uvedené na vnútornej strane okuliarov. 

 

 

 

Na hornej stene krabičky je vytlačené logo Ray Ban v červenom poli. Logo je vytlačené kvalitne, nestiera sa a má správnu veľkosť, proporcie a farbu.

Ray Ban potisk originální krabičky

2. krok

Vo vnútri krabičky je uložené puzdro, které je součástí dodávky všech originálních brýlí Ray Ban. Na jeho přední straně je vytištěno (ev. vyraženo) logo Ray Ban. 

U slnečných okuliarov nájdete v logu nápis: "Sunglasses by Luxottica".

Ray Ban originální pouzdro

3. krok

K originálnym okuliarom Ray Ban dostávate brožúrku s informáciami o produkte a originálnu značkovú utierku na čistenie okuliarov Ray Ban. 

Ray Ban certifikát pravosti a čisticí utěrka

 

4. krok

Skontrolujte kvalitu tlače nápisu na vnútornej strane stranice – nápisy  "Made in Italy" alebo písmená CE majú ostré kontúry. Medzi písmenami sú pravidelné medzery a u slnečných okuliarov je vytlačený nápis s menom modelu – napr. Aviator, Wayfarer, Justin atď.

 

 

5. krok

Slnečné okuliare Ray Byn majú na pravej okuliarovej šošovke vytlačené logo Ray-Ban. Písmo a jeho kontúry sú čisté a ostré. Tlač drží pevne, nestiera sa a nelúpe sa.

Naviac je u slnečných okuliarov označená i ľavá okuliarová šošovka. Je na nej pod úrovňou stranice vyryté malé logo RB, ktoré je viditeľné len pri naklopení okuliarov pod určitým uhlom.

Ray Ban logo na pravé čočce

 

6. krok

Logo na kovových straniciach je tlačené, eventuálne na plastových okuliaroch kovové a vystúpené.

Každopádne je vonkajšie logo na straniciach ostré, kvalitné a nestiera sa.

Ray Ban original logo stranic

 

7. krok

U kovových okuliarov otočte rámy hore nohami a pozrite sa na plastové nosníky (tj. Plastové dieliky na kovových okuliaroch, ktoré priliehajú na nos). 

Na nosníkoch okuliarov sú čitateľné písmena RB - písmena musia byť z vnútornej strany dobre čitateľné. 

Nosníky originálnych okuliarov sú vyrobené z kvalitného pevného materiálu a neohýbajú sa.

Označení Ray Ban na sedlech brýlí

 

 
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú cookies. Používaním webu s tým vyjadrujete súhlas. Používanie súborov cookie